Kremy na trądzik różowaty są nieocenioną pomocą w likwidacji objawów tego uciążliwego schorzenia skóry. Bardzo ważnym czynnikiem jest codzienna i staranna pielęgnacja cery odpowiednio dobranymi kosmetykami. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne kremy – trądzik różowaty wymaga leczenia dermatologicznego, ale właściwe kosmetyki dodatkowo je wspomogą.

Trądzik różowaty – czym się objawia?

Ryzyko wystąpienia tego niezwykle uciążliwego schorzenia jest znacznie większe u osób o cerze nadwrażliwej, silnie reagującej na wpływ bodźców zewnętrznych i emocjonalnych. Pierwszym objawem jest pojawiający się pod wpływem wyżej wymienionych czynników rumień, zanikający po kilku czy kilkunastu minutach. Już w tym momencie warto sięgnąć po kremy do cery z trądzikiem różowatym. W wielu przypadkach zapobiegnie to dalszemu rozwojowi choroby. Zlekceważenie tego objawu najczęściej prowadzi do pojawienia się trwałego, nieustępującego zaczerwienienia i wystąpienia licznych krostek i grudek. Leczenie jest bardzo trudne i wymaga długiego okresu, ale również wówczas przede wszystkim należy zastosować krem do twarzy – trądzik różowaty zaniedbany na tym etapie może prowadzić do trwałych zmian i uszkodzeń skórnych.

Jakie składniki zawiera i jak działa krem na trądzik różowaty?

Dobry krem na trądzik różowaty powinien zawierać tylko aktywne składniki pochodzenia naturalnego, bez dodatków powodujących podrażnienie czy przesuszenie skóry, jak silikony, parabeny czy sztuczne substancje zapachowe. W składzie powinny się znaleźć wyciągi, oleje i ekstrakty roślinne nie tylko pozytywnie działające nie tylko na eliminację skutków, ale również na przyczynę schorzenia.

Dobry krem na trądzik musi wykazywać również działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wzmacniać ścianki naczyń krwionośnych i usprawniać mikrokrążenie. Ponadto krem do twarzy z trądzikiem różowatym musi mieć właściwości nawilżające, regenerujące i odbudowujące komórki skóry. Przykładem takich składników są:

  • bisabolol,
  • kwas azelainowy,
  • olejek z drzewa różanego,
  • ichtiol jasny,
  • ekstrakt z lisci zielonej herbaty,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
  • aloes.

To tylko niektóre z całej gamy tych pozytywnie działających składników, których efekty w leczeniu trądziku różowatego są nieocenione.

Trądzik różowaty – krem Acnerose

Kremy na trądzik różowaty Acnerose charakteryzują się całkowicie naturalnym, bezpiecznym i delikatnym dla skóry składem. Przykładem może być Acnerose Day Cream – krem do twarzy na trądzik różowaty na dzień. W jego składnikach aktywnych znajduje się bisabolol, ekstrakt z kasztanowca, lukrecji i liści zielonej herbaty, oraz ruszczyka kolczastego, a także olej z glistnika. Wszystkie te składniki mają silne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, działają kojąco, wzmacniają i uelastyczniają naczynka zapobiegając tym samym ich rozszerzaniu i pękaniu. Przyspieszają gojenie zmian wypryskowych spowodowanych przez trądzik różowaty, krem ponadto nawilża i chroni cerę przed procesem fotostarzenia. Efektem tego jest gładka, elastyczna i odpowiednio nawilżona cera.

Krem na trądzik różowaty – jakie daje efekty?

Krem na trądzik różowaty o naturalnym składzie przynosi dobre efekty nie tylko w schodzeniu, jest bowiem bezpieczny i może być stosowany do każdego typu cery, pod warunkiem, że żaden składnik nie będzie powodował uczulenia. Jakie efekty przynoszą kremy na trądzik różowaty – opinie wykazują, że są one zazwyczaj widoczne po dwóch lub trzech tygodniach i są uzależnione od stanu skóry. Przeprowadzone badania wykazują skuteczność działania kremów na trądzik różowaty jest bardzo wysoka. Dużą efektywność wykazuje się Acnerose: krem na trądzik różowaty – opinie klientów w 88% potwierdzają jego skuteczność a 100% badanych uznało, że produkty te zapobiegają objawom trądziku różowatego.

Dodaj komentarz