Orzechy to zdrowe słone przekąski. Jest to świetna alternatywa dla chipsów i żelek. Oczywiście orzechy są kaloryczne, ale pomagają utrzymać prawidłową masę ciała.

Zalety orzechów

Warto mieć na uwadze, że jest to wspaniałe źródło składników mineralnych oraz witamin. Orzechy pasują świetnie jako dodatek do sałatek lub koktajli. Nikomu raczej nie zaszkodzi garść orzechów na diecie redukcyjnej. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ujemnego bilansu kalorycznego. W ten sposób można uzupełnić dietę w cenne witaminy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że orzechy zapewniają na dłużej uczucie sytości. Do tego są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz białek roślinnych i minerałów. Warto mieć świadomość, że pomagają w utrzymaniu wagi. Przed przyrostem masy ciała może chronić spożywanie orzechów. W składzie orzechów znajdują się fitozwiązki, które mają właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz przeciwutleniające. Do żywności lepszej jakości zaliczane są orzechy, głównie z uwagi na bogactwo odżywczych składników.

Składniki odżywcze

Należy pamiętać, że orzechy są świetnym źródłem tłuszczów nienasyconych. Orzechy to zdecydowanie lepsza przekąska niż pączki, drożdżówki, słodkie batony oraz chipsy. Oczywiście są kaloryczne, ale zawierają dużo zdrowych kwasów tłuszczowych oraz witamin. Jest to przekąska, które rzeczywiście może odżywić organizm i na dłużej zaspokoić uczucie głodu. Niektórzy ludzie uwielbiają sięgać po słone przekąski. Niestety chipsy i słodkie bułki są niezdrowe. Lepiej wybrać orzechy nieprażone i bez dodatku soli. Oczywiście można też spożyć takie z odrobiną soli, ale nie można przesadzać. Zdrowej osobie nie powinna zaszkodzić niewielka ilość soli w porcji orzechów. Warto podkreślić, ze orzechy mogą być przyczyną alergii lub nietolerancji pokarmowej. Właśnie dlatego alergicy powinni zachować szczególną ostrożność. Słone przekąski w postaci orzechów są idealne do wieczornego seansu filmowego. Żeby szybko się nie znudziły, zachęcamy do kupowania ich w różnych smakach. Tutaj znajdziecie wiele rodzajów – https://www.kuri.com.pl/slone-przekaski,c118.html.

Dodaj komentarz