Rozpoczynając swoją przygodę z manicure’em hybrydowym, warto zgłębić nieco wiedzę teoretyczną przed przystąpieniem do praktyki. Pierwsze zestawy do paznokci hybrydowych powinny zawierać wszystko, co niezbędne podczas malowania, dlatego dobrze jest zdecydować się na starter przygotowany specjalnie na potrzeby pierwszych domowych prób.

Zestawy hybrydowe to nie tylko lakiery. Oprócz bazy, koloru i topu na wyposażeniu twojej kosmetyczki powinny znaleźć się lampa do utwardzania hybrydy, pilnik, polerka, płyn odtłuszczający oraz aceton, który przyda się przy zdejmowaniu lakieru. W zależności od tego, w jakim kierunku chcesz podążać, potrzebne mogą okazać się również akcesoria do zdobienia manicure’u. Z takim zestawem produktów możesz przystąpić do nakładania hybrydy i pamiętaj, by nie poddawać się po pierwszym nieudanym razie!

Sprzęt do paznokci hybrydowych – od czego zacząć?

Przed nałożeniem lakieru paznokcie należy odpowiednio do tego przygotować. I nie chodzi tylko o nadanie im właściwego kształtu i długości. Hybryda nie będzie się dobrze trzymać, jeśli płytka będzie tłusta i gładka, dlatego najpierw należy ją delikatnie zmatowić przy pomocy pilnika, a następnie oczyścić specjalnym płynem odtłuszczającym. Do oczyszczania płytki dobrze jest używać wacików bezpyłowych, które nie zostawiają na niej żadnych resztek. Nie zapomnij również o wycięciu skórek okalających paznokieć. To dość istotny etap przygotowawczy, bo ich zalewanie jest jednym z najczęściej przytrafiających się błędów osobom początkującym.

Przed rozpoczęciem manicure’u hybrydowego warto zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne akcesoria

Na tak przygotowane paznokcie możesz wreszcie położyć pierwszą warstwę: bazę hybrydową. To produkt, który zabezpiecza płytkę przed szkodliwym działaniem lakieru, ale także „przykleja” do niej hybrydę. Po utwardzeniu bazy w lampie LED nakładamy wybrany kolor. Jeśli zdecydujesz się na jasny odcień, dobrze jest nałożyć dwie warstwy lakieru, pamiętając o każdorazowym utwardzeniu światłem. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym etapem, jest nałożenie topu, który ma za zadanie nadać odpowiednie wykończenie całości, ale również zabezpieczyć hybrydę przed zarysowaniami i odpryskami. Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w zestawie do paznokci hybrydowych dla początkujących w sklepie Cosmetics Zone. Zestawy skomponowane są idealnie do potrzeb domorosłych manicurzystek, dlatego dobrze sprawdzą się przy wykonywaniu pierwszych kroków.

Zestaw do robienia paznokci hybrydowych – na co zwrócić uwagę?

Jeśli nie miałaś wcześniej do czynienia z nakładaniem hybrydy, warto zdecydować się jasne cieliste kolory lakierów. Takie odcienie więcej wybaczają i nawet jeśli pojawią się niedociągnięcia, błędy nie będą rzucały się tak bardzo w oczy. Komponując swój zestaw w sklepie internetowym, możesz wybrać kolory samodzielnie. Dla osób, które miały już doświadczenia z manicure’em i posiadają w domu akcesoria, przygotowano zestawy lakierów, co zdecydowanie opłaca się cenowo. 

Cieliste kolory paznokci idealnie sprawdzą się dla początkujących

Kupując pierwszą lampę LED dobrze jest wybrać taką o mocy co najmniej 48W. Małe lampy, tzw. mostki, są przydatne w podróży, jednak ich niska intensywność światła może nie utwardzać lakieru odpowiednio mocno, co spowoduje szybsze odchodzenie hybrydy od paznokcia. Lampy w zestawach dla początkujących często mają bardzo małą moc, dlatego warto zwrócić na to uwagę i zainwestować w lepszy produkt, który znacznie lepiej sprawdzi się nawet w domowych warunkach.

Gotowe zestawy hybrydowe do paznokci są gwarancją dobrze dobranych produktów, dzięki którym wykonasz perfekcyjny manicure hybrydowy poza salonem kosmetycznym. Zainwestuj w dobrej jakości produkty, a z pewnością efekt nie będzie daleki od tego, jaki osiąga profesjonalna manicurzystka. 

Dodaj komentarz