Nie bez powodu przyjęło się powiedzenie – lepiej zapobiegać niż leczyć. Obuwie ortopedyczne jest tego idealnym przykładem. Skutecznie zatrzymuje rozwój deformacji oraz schorzeń, które powstają na przestrzeni lat u osób posiadających problemy z postawą. Obuwie profilaktyczne znane jest przede wszystkim rodzicom małych dzieci, lecz czy jest stworzone jedynie dla nich?

Czym różni się obuwie profilaktyczne od ortopedycznego?

Warto zwrócić uwagę na to, że obuwie profilaktyczne nie jest tym samym co ortopedyczne. Obuwie profilaktyczne, sprawdzi się świetnie dla osób pracujących w zawodach, które wymagają wielogodzinnego stania oraz chodzenia. Dzięki wyprofilowanej podeszwie, skutecznie odciążają nasz kręgosłup oraz stopy. Można dobierać je dowolnie i według własnego gustu. Obuwie ortopedyczne jest o wiele bardziej specjalistyczne. Powinny nosić je osoby po urazach oraz zabiegach, ponieważ skutecznie zabezpiecza rezultaty operacji oraz leczy deformacje występujące w obrębie stawów skokowych. Dodatkowo amortyzuje wstrząsy, które niekorzystnie wpływają na stopy. Dobrać powinien je lekarz specjalista. 

Rodzaje obuwia profilaktycznego 

Do grupy obuwia profilaktycznego, należą między innymi wszystkim znane drewniaki czy klapki medyczne. Najczęściej spotkamy je w przychodniach oraz innych placówkach medycznych, gdzie pracownicy spędzają wiele godzin na dyżurach. Obuwie profilaktyczne kojarzy nam się głównie z białym, sterylnym wyglądem. Na szczęście, producenci wyszli temu naprzeciw, tworząc modele w najróżniejszych kolorach, w wyniku czego noszenie tego typu obuwia nie jest już uciążliwym obowiązkiem. Ciekawe warianty obuwia profilaktycznego, znajdziemy na stronie https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-profilaktyczne. Taka inwestycja, na pewno zwróci się nam w postaci zdrowej postury oraz wygody podczas wielogodzinnych spacerów czy dyżurów. Warto zdecydować się na obuwie profilaktyczne zanim pojawią się problemy, dzięki czemu w przyszłości na pewno będziemy sobie wdzięczni. 

Dodaj komentarz