Wakacje z dzieckiem wymagają znacznie więcej przygotowań niż zwykły wyjazd we dwoje. Trzeba wybrać ciekawą lokalizację, zaplanować podróż i zorganizować na miejscu tyle atrakcji, by nikt nie narzekał na nudę i mógł naprawdę wypocząć. O czym należy pamiętać, szykując się do rodzinnego wyjazdu?

W kraju czy za granicą?

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by wyjechać z dzieckiem na urlop nawet do bardzo odległego kraju. Warto się jednak upewnić, że nasze dziecko będzie się dobrze czuło w wybranym miejscu, zarówno pod względem pogody, jak i miejscowej kuchni.

Z dziećmi, które nie chodzą jeszcze do szkoły, można pojechać na urlop po zakończeniu wakacji. Warto sprawdzić, gdzie na wakacje we wrześniu da się pojechać taniej – to dobra okazja, by w większym gronie spędzić urlop w popularnym kurorcie, ale bez narażania się na bardzo wysokie koszty.

Jaka forma transportu?

Dłuższe podróże są dla dziecka wyjątkowo męczące, dlatego wybór środka transportu ma ogromne znaczenie. Podróż samochodem daje najwięcej niezależności, bo można robić przystanki kiedy to tylko potrzebne, i nie ma stresu, że marudzące dziecko przeszkadza obcym pasażerom.

Samolot też jest dobrą opcją, ponieważ bardzo skraca czas podróży, jeśli jednak dziecko ma problemy z długim siedzeniem w jednym miejscu, lepiej poszukać alternatywnego środka transportu albo wybrać dużo bliższą lokalizację.

Co będziemy robić na miejscu?

Wbrew pozorom, na wakacjach można się nudzić dużo bardziej niż w domu. W przypadku rodziny trudno jest wybrać idealne miejsce na letni wypoczynek, ponieważ każdy ma swoje preferencje co do spędzania wolnego czasu. Dla rodziny najlepsze są zwykle duże ośrodki wypoczynkowe z mocno zróżnicowaną ofertą, tak że coś dla siebie znajdą tam zarówno dorośli, jak dzieci w każdym wieku.

Warto też zwrócić uwagę, czy ośrodek zapewnia opiekę nad dziećmi pod nieobecność rodziców.

Wygodny nocleg

W hotelu spędzimy w kilka osób przynajmniej kilka nocy, dlatego to nie powinno być przypadkowe miejsce, wybrane wyłącznie ze względu na jak najniższą cenę. Dobry standard na szczęście nie zawsze oznacza kosmiczne ceny, a z pomocą przychodzi internet – wystarczy wyszukać na przykład najlepsze hotele w Dubaju, a pojawi się lista ofert łączących w sobie wysoką jakość usług z przystępną ceną.

Hotel musi być oczywiście przyjazny dla dzieci, ale dzisiaj takie placówki są obecne w niemal każdej turystycznej miejscowości. Na rodzinny urlop można nawet zabrać ze sobą domowego pupila – spora część hoteli nie ma nic przeciwko przyjmowaniu zwierząt.

Dodaj komentarz