Rynek medycyny estetycznej jest obecnie ogromny. Kremy, serum, zastrzyki, fizjoterapia, zabiegi sprzętowe – przemysł młodości i piękna nie zwalnia. Najbardziej zaawansowane procedury mają na celu stymulowanie procesów odmładzania w najbardziej naturalny sposób dla ludzkiego ciała, na przykład przy użyciu takich zabiegów jak: peeling węglowy, osocze bogatopłytkoweo i botoks.

Peeling węglowy jednym z innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej

Peeling węglowy, znany jako Black Doll jest nowoczesną i skuteczną metodą eliminacji wielu problemów skórnych. W wyniku zabiegu skóra odnowi się, nabierze zdrowego koloru i stanie się bardziej elastyczna.

Technika peelingu węglowego obejmuje takie procesy, jak:

  • Fotoodmładzanie
  • Ekspozycja laserowa
  • Głębokie oczyszczanie porów.

  Procedura jest wykonywana przy użyciu żelu węglowego i nowoczesnego sprzętu laserowego.Ta technika jest słusznie uważana za jedną z najszybszych i najskuteczniejszych procedur medycyny estetycznej. Kosmetolog nakłada specjalną kompozycję zawierającą dwutlenek węgla na oczyszczoną skórę. Mikroskopijne cząsteczki węgla działają na głębsze warstwy skóry, pochłaniając zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Następnie za pomocą manipulatora specjalista działa laserowo na obszary, na które zastosowano peeling węglowy. Wiązki laserowe działają na kompozycję węgla, usuwając nadmiar cząstek zrogowaciałej skóry, nadmiar sebum i pozostałości nałożonego produktu z powodu penetracji głębszych warstw skóry. Zabieg trwa do 30 minut i zapewnia widoczny efekt po pierwszej sesji.

Efekt procedury peelingu węglowego

  • Złuszcza martwy naskórek
  • Głęboko oczyszcza
  • Leczy trądzik i normalizuje gruczoły łojowe
  • Odmładza. Peelingi węglowe aktywują produkcję kolagenu

  Zabieg jest dobrze tolerowany przez wszystkie typy skóry. Szczególnie nadaje się do skóry mieszanej i tłustej, pomagając wyeliminować wiele kluczowych problemów: zwęża i głęboko oczyszcza pory, zmniejsza wydzielanie sebum i wyrównuje koloryt.

Osocze bogatopłytkowe – funkcje procedury medycyny estetycznej

Procesy regeneracji tkanek są naturalne, ale z wiekiem zwalniają. Aby temu przeciwdziałać w latach 70 zastosowano osocze bogatopłytkowe o dużej zawartości płytek krwi. Wówczas w warunkach laboratoryjnych udowodniono, że takie osocze pozytywnie wpływa na stan skóry, mieszków włosowych, kości i stawów. Płytki krwi aktywnie uwalniają czynniki wzrostu tzn. substancje, które stymulują podział komórek. Ponadto płytki krwi mają tendencję do gromadzenia się wokół problematycznych obszarów w tkankach.

Do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego wykorzystywana jest własna krew pacjenta. Zastrzyki z osoczem podawane w problematyczne miejsca mogą redukować zmarszczki, przywracać elastyczność i blask skóry, korygować wady (plamy pigmentowe, zmniejszone napięcie i matowy kolor skóry, trądzik i zmiany po trądziku), odbudować linię włosów. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia i trwa tylko około 1 godziny.

Botoks na pożegnanie zmarszczek

Botoks to procedura, podczas której problematyczne miejsca ostrzykuje się toksyną botulinową. Lek rozluźnia mięśnie, jednocześnie wygładzając zmarszczki. Efekt osiąga się dzięki białku, które tymczasowo blokuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, przenikając przez błonę zakończeń nerwowych. Kosmetolodzy nie używają preparatów toksyny botulinowej w czystej postaci: wszystkie zawierają toksynę typu A stabilizowaną i wolną od zanieczyszczeń.

Do czego służy botoks?

Terapia botulinowa stosowana jest nie tylko do wygładzania zmarszczek. Metoda korekcji z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A jest stosowana także w celu wyeliminowania nadmiernego napięcia i asymetrycznych mięśni w dowolnej części ciała, w celu skorygowania odciążenia łydek, mięśni kulszowych i naramiennych.

W medycynie estetycznej botoks koryguje:

  • Fałdy nosowo-wargowe
  • Obszar po bokach warg
  • Podbródek
  • Płatek i mostek nosowy.

Główne wskazania do podawania toksyny botulinowej typu A to:

  • Zmarszczki na czole, między brwiami: poziome i pionowe
  • Zmarszczki wokół oczu, z tyłu nosa
  • Skrzydła nosa zbyt szerokie i przechylone
  • W szczególności w przypadku asymetrii twarzy i brwi
  • W leczeniu nadmiernej potliwości
  • Napięcie na szyi i obniżone kąciki ust
  • Zmiany związane z wiekiem na dekolcie.

W stosowaniu terapii botoksem często stosowana jest taktyka korekty całej twarzy, ponieważ korygując poszczególne strefy, obszar ten może tworzyć asymetrie i znacznie się wyróżniać, tworząc nierównowagę. Podawanie botoksu będzie znacznie lepsze i bardziej kompetentne, biorąc pod uwagę indywidualne cechy i strukturę twarzy.

Więcej o najskuteczniejszych zabiegach medycyny estetycznej przeczytasz na stronie https://qcl.pl

Dodaj komentarz