Perfumy niszowe to wyjątkowe oraz unikalne zapachy, które są tworzone z pasji i inspiracji. Są to mieszanki bardzo oryginalne, niepowtarzalne i czerpiące z życiowych historii, inspirujące się dziełami sztuki oraz szeroko pojętym designem i projektowaniem mody, wnętrz, dekoratorstwem. Zapachy w perfumach niszowych są intensywne i odzwierciedlają w sobie wiele emocji. Pokazują również historię jaką chce nam pokazać ich twórca.

Perfumy niszowe – odzwierciedleniem duszy

Perfumy niszowe są odzwierciedleniem duszy artysty, który chce w swoim dziele zawrzeć odbiór możliwy wszystkimi zmysłami. Właśnie takim produktem są perfumy – nie tylko pozwalają odbierać się poprzez zapach, ale również dotyk i wzrok, ponieważ opakowanie, w którym zostały zamknięte w perfumach niszowych jest traktowane jak dzieło sztuki. Odzwierciedla wnętrze flakonu, ale również wyzwala emocje i skojarzenia, które zachęcają do wybrania idealnych dla siebie perfum i podpowiadają co może znaleźć się w środku. Flakoniki wyglądają bardzo elegancko i ekskluzywnie, mieszczą w sobie drogocenne skarby, które nosimy na sobie każdego dnia.

Histoires de Parfums – klasa sama w sobie

Bardzo oryginalne i nowoczesne są propozycje marki Histoires de Parfums. Jest to bardzo bogata kolekcja składająca się z około 50 zapachów. Propozycje zainspirowane zostały ważnymi datami historycznymi, postaciami, które odegrały jakąś rolę na świecie, utworami operowymi, emocjami i uczuciami. Każdy flakon ma swoją własną historię, którą twórca bardzo finezyjnie i szczegółowo opisuje. Kompozycje zapachowe mają być unikalne i niepowtarzalne oraz bardzo nowoczesne, to właśnie na tym najbardziej zależy ich autorowi. Nowoczesność całego projektu ukazuje design flakonów, w których mieszczą się zapachy.

Inspiracja podróżami i geografią

Wiele kolekcji inspirowanych zostało podróżami lub konkretnymi miejscami. Jedną z nich jest kolekcja perfum autorstwa Jaquesa Zoltyego, która inspirowana jest francuską wyspą Saint Barthelemy, która dawała mu spokój i ukojenie i odcinała od gonitwy świata. Druga seria perfum to inspiracja Havaną, zarówno w zapachach, jak i flakonach i designie marki. Królują akcenty zapachowe takie jak dym cygar, Cuba Libre czy kawa. Odzwierciedlają zapach powietrza na Kubie oraz inne akcenty związane ze wspomnieniami z tamtego miejsca.

Klasyka i minimalizm

Perfumy marki niszowej Bois 1920 to kolekcje, które odzwierciedlają klasyczna sztukę tworzenia perfum. Nuty zapachowe opierają się na lekkości i delikatności lub ciężkości i intensywności zapachu. Są to dwie skrajności, dzięki którym pozycje proponowane przez markę są różnorodne i każdy może wybrać swój indywidualni egzemplarz, z którym się utożsamia. Flakony oraz ich design opierają się na klasyce oraz minimalizmie, który ma na celu pokazać, że nawet w najprostszej butelce można zamknąć mnóstwo zapachów oraz emocji. Flakony mają również akcenty wzornictwa w styl retro, dzięki czemu są bardziej eleganckie i mają w sobie dużo klasy.

Wielość pozycji na rynku perfumiarskim daje dużo możliwości wyboru najlepszych perfum niszowych, które będą do nas najbardziej pasowały. Warto zapoznać się z ofertą jaką oferują marki niszowe i poznać głębię zapachów, które proponują.

Dodaj komentarz