Masaż tajski z zastosowaniem olejków to zabieg, który idealnie działa na skórę i jest przeznaczony nie tylko do samego odprężenia i rozluźnienia, ale również w celach aromaterapii, czyli leczeniu zapachem. Jest to świetny sposób na pozbycie się stresu oraz ukojenie układu nerwowego, który każdego dnia przyjmuje wiele bodźców. Zabieg łączy ze sobą elementy masażu tajskiego wraz z elementami masażu balijskiego, który znany jest właśnie z dobroczynnej mocy olejków, które świetnie działają nie tylko na skórę, ale również jako ukojenie dla duszy. Interesuje Cię masaż tajski Warszawa? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Co wykorzystuje się w masażu tajskim do aromaterapii?

Do zabiegów aromaterapii wykorzystywane są takie zapachy, jak zielona herbata, drzewo herbaciane, lawenda, eukaliptus, kokos czy trawa cytrynowa. Za pomocą olejków masowane są wszystkie części ciała, które wchodzą w skład masażu klasycznego: stopy, nogi, plecy, ramiona, brzuch oraz twarz. Świetnym dodatkiem dla całości jest relaksacyjna muzyka w tle, która pomaga wyciszyć się osobie poddawanej zabiegowi masażu tajskiego.

Masaż tajski Warszawa – dla kogo?

Dla osób chronicznie zestresowanych dobrym rozwiązaniem będzie olejkowy masaż tajski, Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele punktów oferujących tę usługę. Masażystka wykonuje podczas zabiegu posuwiste ruchy, smarując poszczególne części ciała dobroczynnymi olejkami, które pozytywnie oddziałują na nasze ciało i stan ducha. oprócz widocznej poprawy działania układu krążenia, nasze mięśnie są rozluźnione i łatwiej nam zasnąć, ponieważ nasze myśli są spokojniejsze a nasze mięśnie rozluźnione i pełne energii. Masaż tajski rozluźnia do tego stopnia, że pozbywamy się na dłuższą metę bólów migrenowych, zmęczenia organizmu oraz chronicznego napięcia mięśni.

Masaż tajski z użyciem olejków zapachowych jest przeznaczony szczególnie dla osób borykających się ze stresem oraz nadmierny napięciem mięśniowym. Właśnie dlatego stosuje się aromaterapię, aby wzmocnić efekt działania samego masażu i podwójnie rozluźnić napięcia występujące w organizmie.

Sprawdzi się również u osób, które często korzystają z usług masażystów i ich ciała są przyzwyczajone do regularnego rozluźniania i masowania. Będzie to nowy bodziec, który wzmocni dotychczasowe efekty i pozwoli cieszyć się długotrwałym rozluźnieniem i pogodą ducha. Masaż tajski za pomocą olejków to holistyczne podejście do funkcjonowania ciała ludzkiego, które musi mieć zapewniony odpowiedni relaks i odpoczynek, aby wszystkie funkcje życiowe działały poprawnie.

Jakie są przeciwwskazania do masażu tajskiego?

Przeciwwskazania do wykonania masażu tajskiego niestety również występują. Głównie jest to ciąża oraz wszelkiego rodzaju nowotwory i choroby układu krążenia, ponieważ to właśnie na ten układ oddziałuje masaż. Kobiety w ciąży nie przyjmą wielu pozycji, które wykorzystywane są w masażu, nie może na nie również oddziaływać siła, z jaką pracują masażystki. Mogą również alergicznie reagować na zapachy, które w ciąży są mniej tolerowane przez kobiecy organizm, czego powodem jest zmiana pracy układu hormonalnego. Jeżeli chcesz zafundować sobie porządny, profesjonalny masaż tajski Warszawa ma ogromną ofertę usług.

Dodaj komentarz