To normalne, że może przydarzyć się sytuacja, w której nasza świeca zacznie wydzielać nieprzyjemny dym lub płomień będzie migotał. Wystarczy tylko zadbać o kilka drobiazgów, a nasza świeca ponownie rozbłyśnie spokojnym i delikatnym płomieniem.

Jak zapobiegać dymieniu?

Aby uniknąć takiej sytuacji przed rozpoczęciem palenia należy zwrócić uwagę jakiej długości jest knot. Wystarczy przyciąć go do około 3mm i można przystąpić do podpalenia świecy. Odpowiednia długość knota zapewni także łagodne i równomierne wypalanie.

Co zrobić jeśli w połowie palenia świecy płomień zaczyna migotać?

Najprawdopodobniej przyczyną migotania i „szalejącego” płomienia jest ten sam powód co powyżej. Z taką różnicą, że wypalony wosk odkrył kolejny fragment przyciętego już wcześniej knota.

Dlatego trzeba uciąć go ponownie, a przed każdym kolejnym podpaleniem świecy sprawdzić zapobiegawczo jego długość i jeżeli jest taka potrzeba to regularnie przycinać.

Zróżnicowane aromaty dla najbardziej wymagających

Miłośnicy niespotykanych kompozycji zapachowych będą zachwyceni, kiedy odkryją przed sobą nieznane dotąd połączenia. Na aromatowo.pl oferujemy szeroki wybór dużych świec zapachowych Bridgewater Candle.

To produkty stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a wszystko po to, aby palenie świec było jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas. Łączą w sobie funkcjonalność, wygodę użytkowania, a jednocześnie są wykonane estetycznie, aby cieszyły nasze oko.

Ziołowy aromat mięty, a może apetyczny i słodki aromat ciasteczek?

Duża świeca Bridgewater Candle Wind Down to kompozycja aromatów emanująca spokojem i odprężeniem, dzięki miętowym nutom w towarzystwie lawendy, rumianku oraz irysa.

Dla zwolenników słodkich zapachów idealnie sprawdzi się kompozycja Vanilla Cream, która przypomina lukier z maślanymi nutami niczym tradycyjny, domowy wypiek!

Słodki, świeży, kwiatowy, apetyczny, orzeźwiający, relaksujący, dodający energii, kojący… który zapach skradnie Twoje zmysły?

Dodaj komentarz