Blueberry auto to nowa odmiana konopi indyjskiej. Charakteryzuje się purpurową barwą oraz owocowym smakiem. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów nasion konopi. Jest prosta w uprawie i niezwykle wydajna. Dowiedz się więcej na temat nasion tej odmiany.

Bleuberry auto, co powinniśmy wiedzieć na temat jej uprawy?

Konopia blueberry auto, to odmiana cannabis indica potocznie znana jako marihuana. Konopia indyjska jest znana ze swoich właściwości psychoaktywnych. To oznacza, że jej spożycie powoduje zmiany w zachowaniu oraz czasową utratę kontroli nad własnymi emocjami. Z tego powodu uprawa tego rodzaju konopi jest nielegalna w wielu krajach na świecie, w tym także w Polsce.

Nasiona konopi indyjskiej nie zawierają THC, czyli związku chemicznego, który oddziałuje na receptory w mózgu, powodując czasowe zmiany w zachowaniu. Dzięki temu, posiadanie nasion cannabis indica jest w pełni legalne. Wielu entuzjastów konopi, chętnie korzysta z tej możliwości, kolekcjonując nasiona.

Jedną z ciekawszych odmian konopi jest bleuberry auto. Jest niezwykle produktywną odmianą. Rośliny są niewysokie i mają mocną łodygę i gęste kwiaty. Kolor rośliny jest trudny do określenia. W zależności od warunków uprawy, takich, jak wilgotna gleba i nasłonecznienie przybierają barwy od czerwieni, przez purpurę i fiolet do niebieskiego koloru. Kwiaty najczęściej są w kolorze lawendy.  Co jeszcze wyróżnia odmianę blueberry, to jej niezwykle wyrazisty smak owoców leśnych.  Konopia należy też do grupy raczej słodkich smaków.

Gdzie można kupić nasiona konopi blueberry auto?

W Polscenasiona konopi indyjskiej są dopuszczone do obrotu, pod warunkiem, że mają przeznaczenie kolekcjonerskie. Dzięki temu na rynku mamy duży wybór nasion cannabis indica. N zakupy można wybrać się do pobliskiego sklepu oferującego produkty CBD lub dokonać zakupów przez internet. Aby znaleźć renomowany sklep online, oferujący nasiona konopi, wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło „sklep z nasionami konopi blueberry auto”. Po pojawieniu się listy sklepów możemy poszukać opinii klientów o poszczególnych sklepach i wybrać ten, który najlepiej będzie nam odpowiadać.

Jeżeli nigdy wcześnie nie kupowaliście nasion konopi, na pierwszą wizytę warto wybrać się do sklepu stacjonarnego. Na miejscu doświadczony sprzedawca udzieli nam wyczerpujących informacji, np. na temat poszczególnych odmian i doradzi, od czego rozpocząć nasz zbiór kolekcjonerski.

Warto pamiętać, że nasiona konopi nie są produkowane w Polsce. Najczęściej więc będziemy kupować, te pochodzące z Holandii, Maroko, Afganistanu lub Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu, można również poszukać importera nasion. Być może prowadzi również sprzedaż detaliczną sprowadzanych produktów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem nasion?

Decydując się na zakup nasion konopi, koniecznie należy się upewnić, że kupowane nasiona są feminizowane. Co to oznacza? Są to nasiona cannabis indica, z których wyrastają jedynie żeńskie osobniki. Nasiona feminizowane powstają, dzięki sztucznemu zapylaniu żeńskich roślin. Używa się do tego srebra koloidalnego lub STS.

Dlaczego warto inwestować w żeńskie nasiona? Ponieważ tylko nasiona feminizowane dają nam pewność wyhodowania pełnowartościowej marihuany z jej wszystkimi bogactwami smaków i doznań. Osobniki męski nie mają takich właściwości. Przed zakupem warto również się upewnić, czy opakowanie jest hermetycznie zamknięte i nieuszkodzone, a nasiona są w dobrym stanie. Wychodzimy z założenia, że im ładniejsze nasiona, tym lepszy zbiór. Dodatkowo, jeżeli chcemy je dłużej przechowywać, musimy pamiętać, że dostęp tlenu do nasion będzie powodować ich niszczenie.

Mimo iż w Polsce hodowla nasion konopi indyjskiej (w tym bleuberry auto) jest nielegalna, to istnieje grono osób, które interesują się i chętnie kolekcjonują jej nasiona. Możliwe, że wynika to z ciekawości oraz świadomości, że mogą posiadać, choć namiastkę zakazanej rośliny.

Dodaj komentarz