Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w ludzkim organizmie. Potocznie nazywany „źródłem młodości” skutecznie utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a tym samym odpowiada za jej jędrność, młody i zdrowy wygląd. Z czasem liczba produkowanych cząsteczek kwasu hialuronowego w naszym organizmie znacznie się zmniejsza i prowadzi do wiotczenia skóry, przesuszenia, a także do powstawania zmarszczek. To między innymi dlatego kwas hialuronowy jest tak często wykorzystywany w preparatach kosmetycznych, w okulistyce, ginekologii, ortopedii a przede wszystkim w zabiegach medycyny estetycznej.

Jak kwas hialuronowy wpływa na powiększanie piersi?

Kwas hialuronowy wstrzykiwany w okolice piersi ma za zadanie wiązać wodę w naskórku. Czyli działa dokładnie tak jak ten, który wytwarzany jest naturalnie przez ludzki organizm. Wstrzyknięta dawka kwasu hialuronowego ma formę żelu, dzięki temu pozwala w pełni modelować biust. Powiększanie biustu kwasem hialuronowym stosuje się nie tylko w celu zwiększenia jego obojętności, ale również po to aby:

 • Ujędrnić i uelastycznić skórę w okolicach biustu
 • Lekko unieść do góry piersi i nadać im pełnego wyglądu
 • Skorygować asymetrię piersi
 • Wykonać rekonstrukcję piersi w związku z utratą tkanek na skutek wypadków, urazów i przebytych operacji
 • Zapobiegać deformacjom piersi po przebytych zabiegach chirurgicznych
 • Kształtować klatkę piersiową u mężczyzn

Zabieg idealnie sprawdzi się dla Pań, które odczuwają dyskomfort związany z kobiecym atutem, jakim niewątpliwie są piersi. Bez względu na to czy chcemy powiększyć biust, przywrócić mu jędrność czy też odbudować piersi w wyniku urazów lub operacji, kwas hialuronowy jest alternatywą dla operacji, na którą nie każdy może sobie pozwolić, lub operacji która zamiast pomóc jeszcze bardziej oszpeciła nasze ciało.

Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym – bezpieczna alternatywa dla implantów piersi

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym ma wielu sprzymierzeńców i jest już w zasadzie standardem w gabinetach medycyny estetycznej. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim kwas  hialuronowy jest substancją występującą naturalnie w organizmie, a więc zabiegi wykonywane z jego udziałem są bezpieczne i nie powodują reakcji niepożądanych, uczuleń i alergii. Dodatkowo jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, chociaż w wielu gabinetach stosuje się dla zwiększenie komfortu pacjentek znieczulenie miejscowe w postaci specjalistycznych kremów lub balsamów. W odróżnieniu od operacji plastycznych piersi, wypełnianie ich kwasem hialuronowym nie pozostawia blizn, co jeszcze bardziej wpływa na estetykę zabiegu i samopoczucie kobiet. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dają również najbardziej naturalne efekty i nie są wyczuwalne podczas dotyku.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu kwasem hialuronowym

Chociaż powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest jedną z najbardziej bezpiecznych form modelowania piersi, istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a należą do nich:

 • Otwarte rany i zmiany oraz choroby skóry
 • Nowotwory
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Zapalenie i choroby autoimmunologiczne
 • Uczulenie lub nadwrażliwość na kwas hialuronowy (musimy pamiętać, że wstrzykiwany kwas jest uzyskiwany syntetycznie)
 • Nieuregulowana sytuacja z cukrzycą
 • Epilepsja
 • Ciąża i karmienie piersią

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – skuteczność zabiegu

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest zabiegiem, którego efekty widoczne są zaraz po wstrzyknięciu preparatu i utrzymują się do 2 lat, czasem trochę krócej, jest to raczej kwestia indywidualna organizmu. Nie zmienia to faktu, że jeżeli pragniemy na stałe utrzymać idealny i satysfakcjonujący dla nas wygląd piersi, zabieg należy powtarzać. Zabieg zajmuje zazwyczaj od 30 minut do 1,5 godziny. Po jego wykonaniu mogą niekiedy pojawić się niewielkie zaczerwienienia, siniaki lub obrzęk, ale zmiany ustępują najczęściej w okresie 2 tygodni.

Dodaj komentarz