Właściwości oleju kokosowego są znane nie od dziś. Panujący od kilku lat trend, doceniający niewątpliwe zalety naturalnych z pewnością pozwoliły mu zyskać dużą popularność. Nie ma się co dziwić – w końcu olej kokosowy to wspaniały specyfik, znajdujący zastosowanie nie tylko w kuchni. Poniżej pięć pomysłów na użycie oleju kokosowego, pomagających nam w codziennym dbaniu o urodę

Nawilżanie.

Kiedy zapomnimy o zaaplikowaniu balsamu do ciała, może zdarzyć się, że nasza skóra jest nieprzyjemnie napięta i sucha. Olej kokosowy ze względu na swoją konsystencję świetnie poradzi sobie z suchymi partiami na ciele, przynosząc ukojenie skórze.

Demakijaż.

Oleista formuła bardzo dobrze radzi sobie z rozpuszczeniem makijażu i wszelkich zanieczyszczeń, jakie zbierają się na naszej skórze w ciągu dnia. Olej kokosowy jest delikatny, więc będzie miał dodatkowo właściwości kojące i regenerujące dla skóry naszej twarzy. Pamiętajmy jednak, aby po wstępnym demakijażu olejkiem zastosować delikatny żel do mycia – pozostawiony na skórze olej kokosowy w przypadku niektórych cer może mieć właściwości komedogenne i powodować tworzenie się zaskórników.

Depilacja

Fanki oleju kokosowego już dawno zapomniały o piankach i kremach do depilacji. Po skórze pokrytej cienką warstwą oleju kokosowego maszynka sunie gładko i nie tworzy podrażnień. Ponadto pozostawia skórę przyjemnie miękką i nawilżoną.

Pielęgnacja włosów.

Olejowanie włosów jest znane od wieków. Świetnie domyka łuski włosa, zmiękcza je, po zabiegu stają się lśniące i sprężyste. Wystarczy pozostawić olej kokosowy (lub mieszankę olejów, dobraną odpowiednio do porowatości włosa) na kilkanaście do kilkudziesięciu minut, a następnie obficie spłukać wodą, w razie potrzeby traktując skórę głowy delikatnym szamponem.

Baza do peelingu

Ten specyfik stanie się świetną podstawą do peelingu ciała czy twarzy. Wystarczy dodać do niego odrobinę zmielonych ziaren kawy (mogą być uprzednio zaparzone, dzięki temu wykorzystamy bezużyteczne resztki) i równomiernie rozprowadzić po całym ciele, masując okrężnymi ruchami. Kawa ma działanie pobudzające dla skóry, zaś olej kokosowy świetnie ją nawilży i zregeneruje.

Dodaj komentarz