Większość z nas próbuje zatrzymać oznaki upływającego czasu, chcąc uzyskać gładką i zdrową skórę, jednak z biegiem lat na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Niektórzy zmagają się również z nieestetycznie wyglądającymi bliznami potrądzikowymi. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi bezpieczny i nowoczesny zabieg laserowego odmładzania skóry. Już po 3-4 zabiegach można uzyskać spektakularne efekty. Laser cieszy się dużą popularnością ze względu na jego małą inwazyjność i bezbolesność. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie delikatny dyskomfort, który minimalizowany jest poprzez zastosowane strumienia zimnego powietrza na leczony obszar skóry.

Obecnie laserowe odmładzanie twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, gdyż w porównaniu do innych metod jest najmniej inwazyjny. Dzięki niemu można odmłodzić skórę twarzy bez użycia skalpela, jedynie z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Laser ten powoduje powstanie mikrouszkodzeń na skórze. Należy zaznaczyć, że pozostała część naskórka jest nienaruszona, co przyspiesza proces regeneracji,  redukuje zmarszczki, a także inne niedoskonałości. Więcej informacji o laserowym usuwaniu zmarszczek znajdziesz na stronie gabinetu medycyny estetycznej Medeste Clinic: https://www.medeste.pl/zabieg/laserowe-usuwanie-zmarszczek/.

Laser frakcyjny jest także wykorzystywany do odmładzania skóry szyi, jednak ze względu na większy obszar poddawany leczeniu zabieg może trwać dłużej. Laser jest wykorzystywany do leczenia fotostarzenia, czyli skóry zniszczonej słońcem lub nadmiernym działaniem solarium. W wyniku działania promieni UV dochodzi do przyspieszenia procesu starzenia skóry, czyli wspomnianego wcześniej fotostarzenia. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają na zlikwidowanie objawów uszkodzeń skóry w wyniku słońca lub solarium, a także przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powstania nowotworów skóry spowodowanych promieniowaniem UV. Do takich zabiegów zalicza się fotoodmładzenie i laser frakcyjny.

Kto powinien zdecydować się na zabieg laserowego odmładzania skóry?

Laserowe odmładzanie twarzy daje szybkie i zadowalające efekty. Zabieg ten pozwala na usunięcie lub spłycenie zmarszczek mimicznych, bruzd, blizn, a także przebarwień. Zastosowanie lasera powoduje rewitalizację skóry, dlatego skierowany jest do pacjentów, chcących poprawić jej kondycję i uzyskać młodszy i zdrowszy wygląd.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy posiada wiele zwolenników, ponieważ jest nie tylko skuteczne, ale także bezbolesne i nieinwazyjne. Laser emituje światło, które oddziałuje na skórę, w wyniku czego dochodzi do usuwania różnorodnych defektów na jej powierzchni. Dodatkowo odżywia ją, dzięki czemu skóra wygląda na zdrowszą i młodszą. W wyniku powstałych mikrouszkodzeń skóra pacjenta jest pobudzana do odbudowy. Działanie lasera frakcyjnego opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla. Urządzenie to emituje fale, których długość wynosi ok. 10 600 nm. Laser frakcyjny jest skuteczny w usuwaniu pierwszych warstw naskórka. Jego zastosowanie przyczynia się do wygładzenia i ujędrnienia skóry. W wyniku jego działania następuje zwiększenie produkcji nowych włókien kolagenowych, a także przebudowa starych włókien.

Dodaj komentarz