Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Nie trzeba się z nimi urodzić, żeby cieszyć się pięknem fal czy loków na swojej głowie. Nawet proste, gładkie włosy mogą zamienić się w burzę loków – wystarczy jeden ze sprawdzonych sposobów na efektowny kręt. Jak uzyskać efekt idealnego skrętu?

Tradycyjne sposoby na falowane włosy

Jak taflę gładkich włosów zamienić w burzę loków? Od wieków kobiety stosują różne sposoby na to, by zakręcić włosy.

Jedną z popularnych metod jest zaplecenie włosów w warkocze – najlepiej lekko wilgotnych na noc. Minusem tej metody jest nieregularny, mało efektowny skręt, a dodatkowo aby go uzyskać, trzeba mieć włosy podatne na falowanie. Inny sposób to papiloty lub wałki – bardziej efektowny, ale czasochłonny, wymagający poświęcenia kilku godzin na stylizację włosów. Tą metodą również nie zawsze daje się uzyskać naturalny efekt, często loki są przesadzone, źle się układają.

Dobra lokówka – efektowne loki w kilka minut

Jak więc cieszyć się pięknymi, naturalnie wyglądającymi lokami? Do zakręcenia włosów najlepiej użyć profesjonalnej lokówki. To niewielkie, poręczne urządzenie potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Posiada regulację stopnia kręcenia, umożliwia stylizację włosów na różne sposoby. Z użyciem lokówki można uzyskać efekt lekko falowanych, jakby przeczesanych wiatrem fal lub mocnych loków – wszystko zależnie od okazji i preferencji.

Aby zakręcić włosy na lokówce, wystarczy kilka do kilkunastu minut. Efekt jest natychmiastowi i przy niewielkiej wprawie bardzo naturalny. Gotowe loki wystarczy utrwalić lakierem i oryginalna fryzura na dowolną okazję gotowa.

Jaka lokówka sprawdzi się najlepiej?

Chcąc cieszyć się naturalnie wyglądającą burzą loków albo pięknymi, romantycznymi falami na włosach, warto postawić na lokówkę renomowanego producenta. Dobrej jakości sprzęt zapewni doskonały efekt wizualny, a jednocześnie nie zniszczy włosów. Lokówka szybko i bez uszkodzenia struktury włosa zakręci pasma.

Jaką lokówkę kupić? Wszystko zależy od preferencji i stawianych jej wymagań. Najlepiej przed wyjściem na zakupy przejrzeć ranking lokówek online – to zestawienie uwzględniające najlepsze modele na rynku wraz z opisem ich specyfikacji. Wśród nich na pewno znajdzie się urządzenie na miarę potrzeb każdej kobiety.

Zobacz najlepsze lokówki na najlepszy-ranking.pl!

Dodaj komentarz