Otyłość to choroba cywilizacyjna. Tylko w Polsce problem nadwagi i otyłości dotyka ponad 60% osób dorosłych. Z powodu nadmiaru kilogramów cierpi nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale i sfera psychiczna. Tracimy pewność siebie i unikamy kontaktów towarzyskich. Coraz więcej osób podejmuje walkę o szczupłą sylwetkę i zdrowie, stosując dietę redukcyjną, włączając aktywność fizyczną czy wspomagając się zabiegami z zakresu kosmetologii. W walce z nadprogramowymi kilogramami mogą również pomóc aminokwasy BCAA. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej zerknij tutaj https://arkazdrowia.pl/aminokwasy-male-cegielki-o-kolosalnym-znaczeniu-dla-naszego-zdrowia/.  Potem przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź co będzie najskuteczniejszym elementem redukcji masy ciała.

Chcesz chudnąć – musisz jeść

Drastyczne ograniczanie spożywanych kalorii to częsta praktyka wśród osób, które chcą schudnąć. Jednak kilkudniowe głodówki, cudowne diety cud – nie załatwią sprawy. Jeśli chcesz trwale pozbyć się nadmiaru kilogramów musisz jeść, tylko rozsądnie. Rygorystyczna dieta może dać spadek wagi, ale będzie to wynik głównie utraty wody i mięśni, a utracone kilogramy wrócą niczym bumerang. Nie wspominając o tym, że drakońskie diety wykańczają nas fizycznie oraz psychicznie, a ich utrzymanie przez dłuższy czas jest praktycznie niemożliwe. Jeśli chcesz zdrowo zgubić kilogramy musisz określić swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie wdrożyć dietę, która zapewni mniej kalorii niż Twoje codzienne zużycie. Najprościej można to wyliczyć korzystając z bezpłatnych kalkulatorów BMN, dostępnych online. Może też zrobić to dietetyk, który na tej podstawie ułoży indywidualną dietę, która pozwoli gubić kilogramy bez uczucia głodu, frustracji i utraty kluczowych dla zdrowia witamin i minerałów.

Naturalna suplementacja może pomóc w redukcji masy ciała

Póki co nie wynaleziono cudownej tabletki, która pozwoliłaby w prosty i szybki sposób stracić zbędne kilogramy. Mimo to wciąż nie brakuje reklam, przekonujących, że możesz schudnąć 10 kilogramów w dwa tygodnie. Takie preparaty lepiej omijać z daleka. Warto jednak mądrze wybrać suplementy, które w naturalny i bezpieczny sposób wspomogą walkę o szczupłą sylwetkę. Pomocne mogą być wspomniane wyżej aminokwasy BCAA. Stosowane są często przez sportowców, jako wsparcie w budowie masy mięśniowej czy przyspieszenie powysiłkowej regeneracji. Zadaniem BCAA  jest również dostarczenie organizmowi energii, bez konieczności przyjmowania dużej ilości węglowodanów czy tłuszczów, są więc idealne dla osób chcących ograniczyć ich spożycie. Dodatkowo aminokwasy BCAA zwiększają efektywność treningu, dając energię do dłuższych ćwiczeń. Skoro już o ćwiczeniach mowa.

Aktywność fizyczna to podstawa w zdrowej redukcji wagi

Regularna aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na uzupełnienie diety redukcyjnej. Ale podobnie jak w przypadku zmniejszania ilości kalorii, tak w przypadku treningów zalecany jest zdrowy rozsądek. Mordercze treningi, bez odpowiedniego przygotowania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli przez długi czas obcy był Ci jakikolwiek ruch, musisz dać organizmowi szansę na przestawienie się na nowy rytm. Zacznij od regularnych spacerów, z czasem zwiększając tempo i dystans. Możesz wprowadzić marszobiegi lub przejść do innej aktywności, którą lubisz. Rower, pływanie, fitness, joga – tak naprawdę nie ma większego znaczenia co wybierzesz – rób to regularnie, umiarkowanie i czerp z tego jak najwięcej radości.

Pij dużo wody

Przy redukcji masy ciała istotne jest nie tylko to co jemy, ale również to co pijemy. Zalecane dzienne spożycie płynów nie powinno być mniejsze niż 2,5 litra. Warto sięgać zwłaszcza po wodę, której smak można poprawić dorzucając mrożone owoce lub plasterki ogórka. Świetnie sprawdzają się zioła (pokrzywa, czystek), które dodatkowo przyspieszają oczyszczanie organizmu z toksyn. Woda nie tylko nawadnia i przyspiesza metabolizm, ale również daje uczucie sytości. Dlatego jeśli po raz kolejny odczuwasz pokusę by sięgnąć po słodką przekąskę, sięgnij po butelkę ulubionej mineralnej.

Podsumowując

Nie sztuką jest schudnąć szybko i na krótko, ale zgubić kilogramy na trwałe i bez uszczerbku dla zdrowia. Zamiast drastycznych diet, jedz zdrowo i różnorodnie. Pilnuj deficytu kalorycznego, pozwalając sobie od czasu do czasu na małe przyjemności. Ćwicz to co lubisz, bez katowania się morderczymi treningami, które prowadzą do zniechęcenia, a często do kontuzji. Unikaj cudownych środków obiecujących szybką utratę wagi. Zamiast tego bądź cierpliwy, słuchaj swoje organizmu, a efekty będą widoczne i długotrwałe.

Dodaj komentarz