Trądzik młodzieńczy, ale również u osób dorosłych jest poważnym problemem. Gdy także się z nim borykasz, poznaj sprawdzone metody leczenia!

Do trądziku najczęściej dochodzi na skutek nierównowagi hormonalnej, lecz może być on także efektem nieprawidłowej pielęgnacji cery czy też zaburzeń naczyniowych – jako trądzik różowaty. Osobom chcącym wykonać skuteczne leczenie trądziku Kraków daje dostęp do gabinetów dermatologicznych i medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z nowoczesnych metod jego kuracji.

Leczenie trądziku – podstawa to pielęgnacja

Cera trądzikowa jest najczęściej tłusta i można zobaczyć na niej wypryski i wągry. Wymaga ona właściwej pielęgnacji, ponieważ bez niej lub też na skutek niewłaściwie dobranych kosmetyków może dojść do nasilenia się jej objawów.

Do leczenia trądziku zaleca się stosowanie kosmetyków delikatnych, zawierających w składzie substancje nawilżające i normalizujące. Należy unikać kosmetyków wysuszających, na przykład zwykłych mydeł, preparatów z alkoholem.

W ofercie wielu producentów można znaleźć specjalne serie, których celem jest leczenie trądziku Kraków (https://ego-medspa.pl/usuwanie-tradziku-i-blizn-potradzikowych/) to jedno z miast, gdzie można zakupić je w drogeriach, aptekach.

Leczenie trądziku – kiedy udać się do gabinetu?

Jednak czasami stosowanie kosmetyków to za mało, aby uzyskać odpowiednie efekty. Właśnie dlatego warto pomyśleć wtedy o udaniu się do gabinetu specjalisty.

Dermatolog będzie mógł ocenić kondycję skóry i zalecić odpowiednie kosmetyki. Dermatolog może też przepisać leki na receptę, które stosowane są w leczeniu trądziku.

Ponadto leczenie trądziku Kraków oraz w innych miastach można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Oferują one specjalne zabiegi, które umożliwiają zredukowanie zmian trądzikowych, a także ich pozostałości jak blizny trądzikowe.

W gabinetach najczęściej używane są metody jak peelingi medyczne – kwasowe, laserowe usuwanie trądziku i blizn trądzikowych, mezoterapia, która poprawia kondycję skóry. Lekarz medycyny estetycznej może dobrać najlepsze metody usuwania widocznych zmian.

Dodaj komentarz