Czy zdawałeś sobie sprawę, że zlewozmywakgranitowy, kamienny lub wykonany z kompozytu to tak naprawdę ten sam produkt? Nazwy mogą wprowadzać w błąd, natomiast każdy wykonany jest z tego samego materiału, który oczywiście w zależności od producenta, będzie posiadał inną ilość poszczególnych składników, ale w efekcie każdy z nich wizualnie będzie do siebie podobny.

Składniki do produkcji zlewozmywaków granitowych

Zlewy granitowe składają się z mieszanki kwarcu, które połączone są dzięki żywicom. Mieszanki są odpowiednio dobierane w taki sposób, aby uzyskać trwały produkt, a dodatkowo wydobyć odpowiedni kolor zlewu. Ponadto surowce, z których powstają zlewy granitowe sprawiają, że jest to materiał bardzo łatwy w kształtowaniu i nadawaniu pożądanych form, co nie trudno zauważyć w sklepach. Zlewozmywaki dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach, z jedną lub z dwoma komorami, z ociekaczem lub bez, podblatowe, nablatowe. Nie sposób wymienić wszystkich.

Zaletą zlewów z kompozytu jest łatwe utrzymanie ich w czystości że względu na równą i gładką powierzchnię. Można je dopasować do każdej kuchni utrzymanej w każdym stylu. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor i kształt.

Ponadto sam zlew można dostosować do swoich potrzeb. W zlewozmywaku tego typu nie jest problemem wybicie dodatkowych otworów. Producenci w rysunkach technicznych, a także na wierzchniej stronie zlewu, miejsca, w których można wybić otwór. Nie jest to nic trudnego, tym bardziej, że zlewozmywaki są do tego odpowiednio przygotowane poprzez podfrezowanie od spodu. Taki otwór w prosty sposób można uzyskać przy użyciu młotka i punktaka. Oczywiście nie musimy tego robić, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Niektóre kuchnie zostały zaprojektowane w taki sposób, że bateria nie jest montowana w zlewie, a chociażby w ścianie, i wybijanie takiego otworu mija się z celem.

Zlew granitowy możemy także dostosować do naszych potrzeb montując w nim dozownik ba płyń do mycia naczyń lub mydło w płynie, a także poprzez zamontowanie rozdrabniacza odpadów.

Właściwa pielęgnacja

Zlewozmywaki wykonane z kompozytu to produkt, który posłuży nam przez wiele lat, ponieważ jest odporność na wysoką oraz niską temperaturę, zarysowania i ze względu na materiał, z którego jest wykonany, łatwo utrzymać go w czystości. Pamiętajmy jednak, żeby nie stosować do czyszczenia tego typu zlewów żrącej chemii, ponieważ może nieodwracalnie uszkodzić zewnętrzną powłokę. Do czyszczenia warto stosować zalecenia producenta, dedykowane ku temu środki lub środki naturalne.

Dodaj komentarz